مقالات

مراحل خرید خانه در ترکیه

مراحل خرید ملک در ترکیه را میدانید ؟

مراحل خرید ملک در ترکیه چگونه است؟ کدام مدارک برای خرید ملک در ترکیه نیاز است؟ اگر شما هم به فکر خرید ملک در ترکیه باشید این سوالات نمونه ای از سوالات شماست. اما برای پاسخ به این سوالات بهتر است باهم مراحل خرید ملک در ترکیه را بررسی کنیم. با این کار بسیاری از سوالاتی که در ذهن خود دارید پاسخ داده می شوند.
با توجه به بالا رفتن بدون دلیل قیمت ملک در کشورمان بسیاری از افراد به فکر خرید ملک در ترکیه و ادامه زندگی در این کشور هستند. اما نکته ای که باید به آن توجه کرد آگاهی از مراحل خرید ملک در ترکیه است تا با آگاهی دست به خرید و سرمایه گذاری در بازار املاک ترکیه زد.

اولین و مهمترین مرحله از مراحل خرید ملک در ترکیه

اولین مرحله برای خرید ملک در ترکیه انتخاب شهر مورد نظرتان برای خرید ملک است. همانطور که میدانید ترکیه دارای ۸۱ استان مختلف است که مانند کشور خودمان امکانات، وضعیت اقتصادی و قیمت املاک در هر کدام از آنها متفاوت است. استانبول بزرگترین شهر ترکیه است ولی از طرفی گرانترین شهر این کشور نیز هست پس می توان فهمید قیمت املاک این شهر نسبت به شهر های دیگر گرانتر است.
آنکارا پایتخت کشور ترکیه نیز از می تواند گزینه خوبی برای خرید ملک باشد. قیمت املاک این شهر نسبت به استانبول پایین تر است. شهر های دیگر ترکیه نیز با توجه به موقعیت جغرافیای می توانند برای هر هر فرد زیبایی هایی داشته باشند.
قبل از شروع مراحل خرید ملک در ترکیه حتما به این کشور و شهر هایی که قصد خرید ملک دارید سفر کنید و از املاک و خود شهر دیدن فرمایید و بعد تصمیم به خرید ملک بگیرید.

خرید ملک در ترکیه

دیگر مراحل خرید ملک در ترکیه

پس از بازدید و انتخاب ملک قرارداد فروش توسط شرکت های املاکی ترکیه آماده می شود. این قرارداد مانند قرارداد خرید ملک در ایران است که شامل نام و آدرس فروشنده، مشخصات ثبتی، شماره و محل ملک، اطلاعات مالکیت، شرایط مورد توافق اعم از نحوه پرداخت، وسایل و امکانات موجود در ملک، شرایط تحویل ملک در آن قید می شود.
نکته قابل توجه این است که اگر به زبان ترکی تسلط ندارید حتما باید یک مترجم همراه خود داشته باشید تا مفاد قرارداد را کامل برای شما شرح دهد و مراحل خرید ملک در ترکیه را سریعتر طی کنید. متخصصان ما در اعتماد آماده راهنمایی و یاری شما عزیزان در مراحل خرید ملک در ترکیه هستند.
این قرارداد در ۳ نسخه تنظیم و توسط مالک و خریدار امضا می شود. مسئولیت اسناد مالکیت و احراز مالکیت فروشنده بر ملک و کنترل کلیه اسناد بر عهده خریدار است که شما می توانید از تیم و کارشناسان حقوق ما در اعتماد کمک بگیرید.
بعد از تنظیم قرارداد، مالک مبلغ پیش پرداختی به عنوان بیعانه از خریدار دریافت می کند که این مبلغ در قرارداد ثبت می شود و رسید مبلغ دریافتی به خریدار داده خواهد شد. پس از این مرحله مالک به اداره ثبت اسناد ترکیه مراجعه می کند و جهت فروش ملک پرونده جدید باز می کند در این مرحله باید استعلام انجام شود.
دلیل استعلام این است که ملک نباید در منطقه استراتژیک و نظامی کشور ترکیه باشد، این استعلام از طرف ارتش ترکیه انجام می شود و حدود ۴۵ روز الی ۲ ماه زمان می برد. در صورت مجاز بودن تایید آن به اداره ثبت اسناد ترکیه ارسال می گردد. اگر در مجتمعی قبلا حداقل یک فروش به خارجی انجام شده باشد دیگر نیازی به این استعلام نخواهد بود.
معمولا پس از آماده شدن مدارک انتقال ملک در اداره اسناد و املاک ترکیه به مالک پیامک ارسال می شود که در آن تاریخ امضا و انتقال سند مشخص خواهد شد و در تاریخ مشخص شده باید مالک و خریدار به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه کرده و پس از دریافت مابقی پول اقدام به امضای مدارک در حضور مامور اداره ثبت و اسناد ترکیه کنند و انتقال ملک انجام شود.

مدارک لازم جهت انجام مراحل خرید ملک در ترکیه

در زیر برای شما لیستی از مدارک مورد نیاز برای خرید خانه در ترکیه را آماده کرده ایم البته باید یادآور شویم امکان درخواست مدارک بیشتر از شما وجود دارد و بهتر است برای انجام معامله به صورت قانونی و اطمینان خاطر حتما با متخصصان این حوزه مشورت نمایید.

 •  ۶ قطعه عکس
 •  شماره مالیاتی
 •  اصل و ترجمه تایید شده پاسپورت خریدار
 •  ارائه مدارک مترجم رسمی که از خود مترجم دریافت می شود
 •  ارائه اصل و ترجمه تایید شده وکالتنامه (در صورت خرید وکالتی)

قوانین و مواردی که باید بدانیم

 

خرید خانه یا پیشرفت در مراحل خرید ملک در ترکیه بدون اطلاع از قوانین این کشور برای فروش ملک به اتباع خارجه امکان پذیر نیست و یا باعث به وجود آمدن مشکلاتی می شود. باید دقت داشته باشید که ملک مورد نظر دارای مشکلاتی از قبیل گرو ماندن ملک از طرف دولت برای بدهی و یا رهن و وام پرداخت نشده نباشد. برای این منظور از دفتر اسناد رسمی اطلاع کسب کنید.
اگر اتباع خارجی خواهان اجاره ملکی در ترکیه باشند، باید اجازه اقامت اخذ کنند. ولی برای خرید ملک نیازی به داشتن اقامت نیست. از دیگر موارد مهم و قوانین کشور ترکیه می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 •  هر یک از اتباع خارجی در ترکیه می توانند تنها تا مرز ۳۰ هکتار از اراضی جمهوری ترکیه را خریداری نمایند.
 •  هیچ کدام از اتباع خارجی نمی توانند اراضی که در مناطق نظامی و امنیتی در جمهوری ترکیه واقع شده است را خریداری نمایند.
 •  اتباع خارجی فقط می توانند تا ۱۰٪ از ارضی و املاک هر ناحیه و یا شهر را خریداری کنند.
 •  اتباع خارجی نیز می توانند برای خرید ملک در ترکیه درخواست خرید اعتباری از موسسات مالی و یا بانک ها را داشته باشند و هیچ گونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارند.

در موضوع خرید و فروش ملک، همیشه کمک گرفتن از یک شرکت فروش املاک مجرب و خبره به نفع خریدار بوده است. پس توصیه می شود از یک شرکت فروش کمک بگیرید. ما برای راحتی و آرامش شما در انجام مراحل خرید ملک در ترکیه متخصصان و کارشناسان این حوزه را گرده هم آورده ایم. اعتماد همیشه آماده یاری رساندن به شماست.

شماره تماس با کارشناسان اعتماد برای دریافت مشاوره 

۰۰۹۰۵۳۱۹۳۷۱۱۷۰

آیا ملک خریداری شده ، موروثی میشود؟

بله تمام املاکی که ما در ترکیه میفروشیم موروثی خواهند شد.

چرا باید ملکم را از طریق یک آژانس املاک و مستغلات معتبر خریداری کنم؟

خرید از طریق یک شرکت ثبت شده، مانند شرکت املاک و مستغلات معتبر دارای چندین مزیت است:

 • شما میتوانید طیف گسترده ای از املاک که با معیارهای شما مطابقت دارند را ببینید، نه فقط از یک سازنده.
 • تجربه ما بنفع شماست و کارکنان ما با توجه به اولویت هایتان شما را برای انتخاب بهترین خانه هدایت میکنند.

در انتخاب منطقه برای خرید ملک در ترکیه، آیا منطقه خاصی را برای مشتریان توصیه میکنید؟

بله، کارشناسان شرکتمان با مطالعه و تحقیق در محلات و مناطق شهر های ترکیه، بسته به مراکز تحصیلی، خرید، تفریح، وسایل نقلیه عمومی و همچنین بررسی ارزش افزوده املاک در آینده، پروژه ها و مناطقی در سطح شهر را آماده کرده اند که نسبت به سلیقه و بودجه خریداران، گزینه های مناسب معرفی می شوند.

از چه زمانی می‌توانم درخواست “اقامت ترکیه” را پیگیری کنم؟

پس از دریافت سند مالکیت (Tapu) و یا امضای قرارداد با شرکت سازنده بشرط تایید قرارداد خرید ملک توسط دفتر اسناد رسمی حق مراجعه جهت دریافت اقامت خواهید داشت.

مراحل خرید ملک چگونه است؟

طبق قانون جدید املاک ترکیه، اتباع خارجی برای نزدیک نبودن ملک به مناطق نظامی باید از ستاد فرماندهی نظامی مجوز دریافت کنند. بدین جهت تمامی مناطق نظامی و امنیتی در اداره ثبت زمین و املاک به ثبت رسیده اند. بنابراین اتباع خارجی می توانند در مدت ۳-۲ روز به لطف تعیین مناطق مجاز، سند ملک خود را دریافت کنند.

با سند ایپوتک دار یا سندی که اسکان ندارد میتوان اقامت گرفت؟

بله میشود
ولی اگر مشکل ایپوتک و یا نداشتن اسکان رفع نشود، فروش ملک مشکل میشود

آیا برای گرفتن اقامت میتوان قبل از پرداخت همه هزینه‌های ملک ،سند دریافت کرد ؟!

خیر معمولاً هزینه ها باید کامل پرداخت شود تا سند را تحویل بگیرید بعضی از پروژه ها هستند به صورتی که قبل از پرداخت کامل هزینه ها یک سند(شرح دار ) به شما میدهند که به عبارتی سند ایپوتک دار (قرض دار) میگویند.

مدت زمان لازم برای به نام شدن سند ملک در ترکیه چقدر است ؟

در صورت آماده بودن کل مبلغ ملک ۱ الی ۳ روز  کاری طول میکشد.

خرید ملک در ترکیه چقدر هزینه دارد ؟

خرید ملک در ترکیه  شامل هزینه های زیر میباشد.

 1. هزینه کارشناسی ملک حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ لیر
 2. هزینه کمیسیون ۳ درصد هزینه ملک
 3. هزینه سند زدن ۴ درصد کل مبلغ ملک
 4. مالیات ۱ درصد هزینه ملک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *