مقالات

خرید ملک برای سرمایه گذاری

آیا خرید ملک برای سرمایه گذاری در ترکیه خوب است؟

آیا خرید ملک در ترکیه برای سرمایه گذاری خوب است؟ شاید این سوال بسیاری از سرمایه گذاران کشورمان باشد و یا حتی سوال کسانی که قصد زندگی در ترکیه را دارند. سرمایه گذاری همیشه با ریسک همراه است، ولی تمام سرمایه گذاران برای خود اندازه ای از ریسک را مشخص می کنند و بعد اغدام به سرمایه گذاری می کنند.
سرمایه گذاری در یک کشور خارجی در صورت عدم آشنایی با وضعیت و قوانین موجود در آن کشور می تواند یک کار پر ریسک باشد ولی با مقداری آشنایی با قوانین و یا حتی کمک گرفتن از متخصصین سرمایه گذاری می تواند تجربه ای پر سود باشد.
ما در این مطلب و در مجموعه اعتماد به شما کمک می کنیم که پاسخ مناسبی برای سوال آیا خرید ملک در ترکیه برای سرمایه گذاری خوب است؟ پیدا کنید.

آیا خرید ملک در ترکیه برای سرمایه گذاری خوب است ؟

برای پاسخ به این سوال ،  ابتدا باید به شما بگوییم که چرا سرمایه گذاری در ترکیه؟؟!!! . برای افزایش سرمایه گذاری خارجی و کمک به افزایش ارزش لیر، خرید ملک در ترکیه به ارزش حداقل ۲۵۰,۰۰۰ دلار و حفظ آن به مدت ۳ سال در کشور ترکیه، می تواند منجر به اخذ شهروندی ترکیه شود. این امر می تواند یکی از منافع سرمایه گذاری در این کشور برای اتباع خارجی باشد. در سال های گذشته این مبلغ حداقل ۱ میلیون دلار بوده است اما در حال حاضر این رقم کاهش یافته است. مقامات ترکیه انتظار دارند که این کاهش قیمت، نرخ خرید ملک را افزایش دهد و سرمایه خارجی را به کشور وارد کند. در حال حاضر این طرح جواب داده است. فروش املاک در کشور ترکیه به افراد خارجی در حال افزایش است و بنگاه های املاک این کشور از نتیجه فروش بیشتر، لذت می برند.
دولت ترکیه به منظور جذب سرمایه خارجی به کشور، اصلاحات زیادی در قوانین و مقررات خرید ملک در این کشور ایجاد کرده است. در سال های اخیر این پروسه سریع تر و راحت تر از گذشته شده است. به منظور اطمینان خریداران، صنعت املاک کشور ترکیه توسط دولت به شدت کنترل شده است تا از بروز هرگونه تخلف جلوگیری شود.
تقاضای اجاره ملک در استانبول و به خصوص در امتداد سواحل این شهر پررونق است، زیرا نرخ ارز باعث رشد بازار توریست شده است. با وجودی که در ابتدا روش های اجرایی سختگیرانه برای اجاره ملک، برخی از سرمایه گذاران را از خرید ملک در ترکیه منصرف کرد، اکنون در هر شهر شرکت های مدیریتی وجود دارد که بدون تردید از قوانین جدید پیروی می کنند و این اطمینان حاصل می شود که ملک به طور قانونی اجاره داده شده است. این مورد نیز می تواند پاسخی برای آیا خرید ملک در ترکیه برای سرمایه گذاری خوب است؟ باشد و شما می توانید به راحتی ملک خود را اجاره دهید.

زندگی در ترکیه برای خارجی ها آسان است. ارزش کم لیر نسبت به ارزهای دیگر به این معنی است که هزینه های زندگی روزانه در ترکیه بسیار پایین تر از انگلستان و بسیاری از کشور ها در اروپا است. آب و برق، مواد غذایی و … بسیار ارزان است. این مسئله باعث شده است که جامعه مهاجر در ترکیه ساکن شوند و خارجی ها اکنون ترکیه را به کشور های پر هزینه ترجیح دهند. زندگی مقرون به صرفه با آب و هوای شگفت انگیز، مناظر نفس گیر و مهمان نوازی، ترکیبی را ایجاد کرده است که سرمایه گذاران با این شیوه زندگی، برنده هستند.

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه می تواند برای شما و خانواده شما مزایایی در بر داشته باشد که این مزایا شاید پاسخی باشد برای سوال آیا خرید ملک در ترکیه برای سرمایه گذاری خوب است؟

از این جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اخذ پاسپورت و تابعیت ترکیه بسیار سریع انجام میشود
 •  امکان سفر به ۱۴۸ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا
 •  شرط حضور در ترکیه وجود ندارد
 •  قرار داشتن پاسپورت ترکیه بین ۳۰ پاسپورت معتبر جهان
 •  اعتبار ده ساله و تمدید مادم العمر پاسپورت
 •  خدمات درمانی رایگان برای همه افراد خانواده
 •  امکان حفظ تابعیت قبلی
 •  اجباری نبودن خدمت سربازی
 •  امکان تحصیلات رایگان وجود دارد
 •  امکان سفر بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و ۲۶ کشور حوزه شنگن

سرمایه گذاری در ترکیه

استاندارد های سرمایه گذاری در ترکیه

معمولا یکی از نگرانی های سرمایه گذاران در زمینه سرمایه گذاری در کشور های خارجی، امنیت سرمایه گذاری است. بدون پرداختن به موضوع امنیت نمی توان پاسخ درخوری به سوال آیا خرید ملک در ترکیه برای سرمایه گذاری خوب است؟ داد. علاوه بر کسب سود، بسیار مهم است که سرمایه اولیه نیز حفظ شود. یکی از استانداردهای سرمایه گذاری دوری از فساد است. متاسفانه سازمان های دولتی و خصوصی در ترکیه از فساد بالایی رنج می برند و دریافت رشوه در آنها شایع است. امنیت سرمایه گذاری در یک کشور را می توان از سیستم قضایی آن نیز تشخیص داد. دوری سیستم قضایی از فساد امر مهمی است. متاسفانه میزان فساد در سیستم قضایی ترکیه بالا است و استقلال عمل در این سیستم وجود ندارد.

با این حال ایران و ترکیه توافق نامه های دو جانبه تجاری امضا کرده اند که می تواند امنیت سرمایه گذاری شما را تا حدودی تضمین کند و سرمایه گذاری در ترکیه را تسهیل نماید. این توافق نامه ها عبارتند از:

 •  توافق نامه ارتقاء و حفاظت از سرمایه گذاری
  این توافق نامه با مشخص کردن استانداردهای تجاری، تضمین می کند که محیط مناسب اقتصادی برای سرمایه گذاران فراهم شود. این قرارداد تضمین می کند که اموال سرمایه گذار مصادره نشود مگر در موارد استثنایی که پس از طی مراحل قانونی ممکن است اموال سرمایه گذار برای منافع عمومی مصادره شود.
 •  توافق نامه پیشگیری دوگانه مالیاتی
  این توافق نامه تضمین می کند که مالیات تنها در یکی از دو کشور پرداخت شود و سرمایه گذار در هر دو کشور ترکیه و ایران ملزم به پرداخت مالیات نباشد.
  مطمئنا شما تا اینجا توانسته اید پاسخ پرسش آیا خرید ملک در ترکیه برای سرمایه گذاری خوب است؟ را پیدا کنید. البته می توانید برای اطم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *